„Dwunastu wspaniałych” na warsztatach „Jak obsługiwać zucha?, czyli harcerska rzecz o 6 – 9 latkach”.

Posted by: | Posted on: Październik 12, 2018

6 października 2018 roku, w ramach projektu KaFKa (Krótkie Formy Kształceniowe), w Punkcie Przedszkolnym FANTAZJA, „dwunastka wspaniałych” składająca się z harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów uczestniczyła w warsztatach: „Jak obsługiwać zucha?, czyli harcerska rzecz o 6 – 9 latkach”.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak niesamowitą istotą jest zuch, jak z zuchami rozmawiać i jak ważnymi dla nich osobami są: drużynowy i przyboczny. Harcmistrzyni Krystyna Czerwińska – Twarowska zaczarowała wszystkich opowieściami rodem z krainy zuchowej. O rozwoju psychofizycznym zuchów opowiadała druhna Aleksandra Sozzo. Podharcmistrzyni Anna Kaczmarek – Rusiecka uchyliła obecnym rąbka magii zuchowych pląsów, a podharcmistrzyni Anna Piasecka – Grzegorek skonstruowała z uczestnikami m.in. wzór drużynowego zuchowego.

Energii podczas warsztatów dodały wszystkim zuchowe naleśniki z samym słodkim dobrem 😊, czyli z czekoladowym bądź karmelowym kremem, owocami, bitą śmietaną i płatkami migdałów (każdy z uczestników przyrządził je sobie sam – według własnego uznania).

To była dobra, energiczna sobota 😊, mająca raptem 6 albo 9 lat 😊

W załączeniu kilka zdjęć z warsztatów autorstwa dh Ariany Sozzo i … (mówione szeptem 😊) zaproszenie: następne zajęcia realizowane w ramach projektu KaFKa, odbędą się w lutym 2019r. a dotyczyć będą emisji głosu oraz świadomego nim zarządzania (np. do wydawania skutecznych poleceń lub zbudowania napięcia podczas opowiadania gawędy 😊). Serdecznie zapraszam na lutowe spotkanie 😊

phm. Anna Piasecka – Grzegorek

Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej

 

 

 


Wyniki 5. edycji Hufcowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej BRZASK

Posted by: | Posted on: Październik 9, 2018

„W naszym mieście są drzewa
Trochę morza i gór

Taki wieczór, co serce rozgrzewa

I prawie nie ma chmur …”

5 edycja Hufcowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej BRZASK, przerosła nasze oczekiwania. Była to wyjątkowa edycja, najtrudniejsza ze wszystkich, bo na scenie prezentowaliście oprócz swojej wrażliwości i zdolności muzycznych, również talenty literackie; była to wyjątkowa edycja, bo przede wszystkim byliście na niej właśnie Wy; była to wyjątkowa edycja, bo przerodziła się w dwudniowe święto muzyki, radości i harcerskiego serca. Dziękujemy Wam za to!

Podczas 5 Hufcowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej BRZASK, prezentowaliście piosenki w dwóch kategoriach: piosenka harcerska i harc cover.

 

Festiwal prowadzili nasi sprawdzeni konferansjerzy: pwd. Katarzyna Czepółkowska i phm. Jędrzej Namiotko, którzy co roku zaskakują nas swoim wizerunkiem. 🙂

 

 

 

 

Z przyjemnością prezentujemy Wam wyniki 5 Hufcowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej BRZASK.

 

Jury Festiwalowe w składzie:

  • przewodnik. Paweł Woś (Przewodniczący Jury),
  • harcmistrzyni Edyta Sielicka (członek Jury),
  • Urszula Rupnik (członek Jury),
  • harcmistrzyni Agnieszka Kępa (członek Jury),
  • Wojciech Sekulski (były instruktor ZHP w stopniu harcmistrza – członek Jury),

 

 

 

 

obradowało rzetelnie i sumiennie, słuchając tego co nie słyszalne i dostrzegając to, co niewidoczne, wyróżniło wykonawców:

 

 

 

Read More …


Zobowiązanie Instruktorskie druhny Alicji

Posted by: | Posted on: Październik 8, 2018

W niedzielę 30 września 2018 roku Zobowiązanie Instruktorskie złożyła druhna Alicja Oślizło, przyboczna w 64 ODSH „Cień”. Uroczystość odbyła się na wieży katedry szczecińskiej w obecności rodziców, instruktorów, harcerzy i przyjaciół. Zobowiązanie odebrał opiekun próby – harcmistrz Mirosław Namiotko. Witamy Alę w gronie instruktorów Hufca Szczecin i życzymy wspaniałej instruktorskiej przygody!

« 1 z 5 »

foto Małgorzata Bojarun

Przygotował: phm. Jędrzej Namiotko

 


Jesienne Spotkania ze Specjalnościami w Chorągwi Zachodniopomorskiej

Posted by: | Posted on: Październik 4, 2018

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych szefów jednostek i starszyznę Hufca na 3. edycję Jesiennych Spotkań ze Specjalnościami.

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę ze specjalnościami lub prowadzicie już drużynę specjalnościową i szukacie nowych propozycji programowych, ciekawych kontaktów oraz nowych możliwości – to spotkanie dokładnie dla Was!

  • Spotkanie odbędzie się w Budynku Komendy Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przy ulicy Ogińskiego 15 w Szczecinie w dniu 27.10.2018 r.
  • Rozpocznie się o godzinie 10:00, a zakończy w okolicach 17:30. Organizator zapewnia uczestnikom ciepły posiłek obiadowy.
  • Składka zadaniowa to 5zł.

Szczegóły pod adresem: http://zachpom.zhp.pl/jesienne-spotkania-z-specjalnosciami/

Komenda Hufca Szczecin


Powakacyjne wspominki z Harcerskim Studiem Piosenki

Posted by: | Posted on: Wrzesień 25, 2018

zaproszenie na październikowe spotkanie Harcerskiego Studia Piosenki


Jak obsługiwać zucha, czyli harcerska rzecz o 6 – 9 latkach

Posted by: | Posted on: Wrzesień 18, 2018

Hej! Ty! Właśnie Ty, Harcerzu Starszy i Wędrowniku!

Widzę, że jesteś gotowy na nowe wyzwania! Wiem, że aktywność harcerska w postaci zbiórki jeden raz w tygodniu (czasami uczestnictwa w jakiś dodatkowych akcjach), to troszkę mało dla Ciebie. Jakaś dobra siła gdzieś Cię gna, coś byś jeszcze zrobił, czegoś nowego doświadczył, „spróbował się” z nowymi zadaniami, może nawet odnalazł jakąś kolejną swoja misję i ludzi, tak samo zakręconych jak Ty. 😊

Zapraszam Cię zatem na 6 godzin do świata zuchów. 😊 To naprawdę świetny świat. W zasadzie znasz go dobrze, tylko troszkę gdzieś pamięć o nim się przykurzyła … cóż, czas robi swoje. 😊

6 października 2018r. w godzinach od 10.00 do 16.00, w Punkcie Przedszkolnym „Fantazja” na ul. Widokowej 8 w Szczecinie (dzielnica Warszewo, okolice pętli autobusu 87) odbędą się warsztaty, które nazwałam „Jak obsługiwać zucha, czyli harcerska rzecz o 6 – 9 latkach”.

Zapraszam Cię na nie bardzo serdecznie. Podczas tych warsztatów dowiemy się dlaczego zuch to taka osobliwa materia i dlaczego każdy opiekun zuchowy to super gość! 😊 Poznamy trochę sprawdzonych sposobów na to, żeby zuchy nas słuchały, żeby się nie nudziły i znalazły siłę do wejścia na Mont Everest. 😊 Oczywiście nie zabraknie pląsów zuchowych oraz prawdziwego, zuchowego obiadu (który sami sobie zrobimy), czyli najbardziej zuchowych na całym świecie naleśników 😊.


Co zrobić, żeby wziąć udział w warsztatach?

Najpierw trzeba napisać informację mailową (na adres: warsztaty.kafka@wp.pl), zawierającą imię i nazwisko osoby, która chce wziąć udział w warsztatach, numer telefonu oraz drużynę, do której aktualnie należy. Potem, na konto składek zadaniowych:
Raiffeisen Bank Polska S.A. ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa
numer 59 1750 0012 0000 0000 3297 3997
należy wpłacić składkę zadaniową w wysokości 10 zł, wpisując w tytule przelewu imię i nazwisko uczestnika oraz dopisek „warsztaty zuchowe”.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są do 30 września 2018r., bo w tym dniu o godz. 23.59 zamykam listę.
Warsztaty odbędą się w przypadku gdy grupa zgłoszonych uczestników osiągnie pułap minimum 5 osób. Maksymalna liczba uczestników – 20 osób.
Hej! Ty! Właśnie Ty Harcerzu Starszy i Wędrowniku! Przyjdziesz? Zapraszam Cię serdecznie 😊

Czuj! I Czuwaj!
phm. Anna Piasecka – Grzegorek
(Krótkie Formy Kształceniowe – KaFKa)


Pierwsze spotkanie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich!!

Posted by: | Posted on: Wrzesień 10, 2018

Czuwaj!

Informujemy, że pierwsze spotkanie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich odbędzie się 19-ego września 2018 roku o godzinie 17:30. Wszystkich chętnych zapraszamy do otwierania prób! Tym, co są w trakcie realizacji kibicujemy,a tym, którzy już zamykają swoją próbę gratulujemy!!!!;)


5. Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej BRZASK 2018 tuż tuż!

Posted by: | Posted on: Wrzesień 3, 2018

Zapraszamy serdecznie na piąty, jubileuszowy Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej BRZASK 2018, który z pewnością dostawszy Wam niesamowitych wrażeń 🙂


Zapraszamy na Rajd Pieczonego Ziemniaka 2018

Posted by: | Posted on: Wrzesień 3, 2018

Karta zgłoszeniowa dostępna jest >>> TUTAJ


Nowe instrukcje GK ZHP w zakresie tworzenia i działania gromad, drużyn i kręgów!

Posted by: | Posted on: Wrzesień 3, 2018

Jak informuje Członkini Rady Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP – phm. Anna Piasecka-Grzegorek na stronie internetowej ZHP opublikowano Uchwałę Głównej Kwatery ZHP nr 23/2018 z dnia 31 sierpnia 2018 r. w sprawie zatwierdzenia Instrukcji tworzenia i działania gromady, drużyny, kręgu i klubu specjalnościowego. Uchwała wprowadza m.in. nowe deklaracje członkowskie, deklaracje drużynowych, oraz oświadczenia rodziców Nieprzetartego Szlaku.

Nowe zasady obowiązują od 31 sierpnia 2018 roku i wprowadzają bardzo ważne klauzule odnoszące się do specyfiki działalności harcerskiej oraz do przepisów związanych z ochroną danych osobowych. Dlatego szefowie wszystkich jednostek Hufca powinni niezwłocznie się z nimi zapoznać i dochować formalności zaraz po rozpoczęciu nowego roku harcerskiego.

Uchwałę oraz związane z nią załączniki można znaleźć na stronie https://dokumenty.zhp.pl/uchwala-glownej-kwatery-zhp-nr-23-2018-31-sierpnia-2018-r-sprawie-zatwierdzenia-instrukcji-tworzenia-dzialania-gromady-druzyny-kregu-klubu-specjalnosciowego/