Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”

Posted by: | Posted on: Listopad 26, 2018

Idea Kursu Drużynowych Wędrowniczych

Pomysł na Kurs Drużynowych Wędrowniczych jest właściwie bardzo prosty: niech będzie to działanie wędrownicze w praktyce. Chcemy, żeby kurs był wyczynem. Chcemy zmieniać nim świat. Chcemy, idąc za myślą dh. Mirowskiego – kurs przeżywać. Chcemy przekraczać granice – nasze wewnętrzne, ale i zewnętrzne, chociażby państwowe.

W ten sposób powstała idea, aby kurs był zagranicznym obozem wędrownym, przygotowanym wspólnie przez kadrę wraz z uczestnikami, we współpracy ze skautami.

 

Kurs składa się z trzech części.

Pierwsza część będzie obejmowała działania od pierwszego biwaku (18-20 stycznia 2019 r.), poprzez drugi biwak (29-31 marca 2019 r.) aż po główny wyjazd kursowy (majówka). Będzie to czas przeznaczony w dużej mierze na przygotowanie zagranicznego obozu wędrownego w Grecji – bo taką formę przyjmie główny wyjazd. Nie zabraknie jednak także zajęć merytorycznych. W tym czasie chcemy działać jak drużyna wędrownicza – każdy z uczestników będzie miał wpływ na to co robimy,  angażując się w organizację obozu.

Druga część kursu to obóz. Chcemy aby miał formę uwzględniającą wędrówkę, zmienianie świata, a także wymianę myśli i współdziałanie z liderami Greckiej Organizacji Skautowej. Tu także odbędzie się też większość zajęć merytorycznych.

Trzecia część kursu (14-15 czerwca 2019), która będzie biwakiem podsumowującym kurs i kończącym proces kształcenia nowych liderów wędrowniczych.

Wszystkie niezbędne informację na temat kursu znajdują się w Regulaminie.

9 listopada (12:00) rusza Rekrutacja, która potrwa do 6 grudnia 2018 r. (23:59). Przed 24 grudnia br. każdy dowie się czy zakwalifikował się na kurs.

Forma kursu jest ambitna. Wymaga wiele, ale także wiele daje w zamian. Pozwoli poczuć i zrozumieć, kim jest drużynowy wędrowniczy, czym jest drużyna wędrownicza oraz da sporą dawkę inspiracji do tego, jak działać z drużyną w praktyce.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziecie tutaj: http://przekraczajacgranice.zhp.net.pl/

 

W imieniu Komendy Kursu Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając granice”
phm. Małgorzata Pniewska
Hufiec Mińsk Mazowiecki , Chorągiew Mazowiecka

Comments are Closed