„Dwunastu wspaniałych” na warsztatach „Jak obsługiwać zucha?, czyli harcerska rzecz o 6 – 9 latkach”.

Posted by: | Posted on: Październik 12, 2018

6 października 2018 roku, w ramach projektu KaFKa (Krótkie Formy Kształceniowe), w Punkcie Przedszkolnym FANTAZJA, „dwunastka wspaniałych” składająca się z harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów uczestniczyła w warsztatach: „Jak obsługiwać zucha?, czyli harcerska rzecz o 6 – 9 latkach”.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak niesamowitą istotą jest zuch, jak z zuchami rozmawiać i jak ważnymi dla nich osobami są: drużynowy i przyboczny. Harcmistrzyni Krystyna Czerwińska – Twarowska zaczarowała wszystkich opowieściami rodem z krainy zuchowej. O rozwoju psychofizycznym zuchów opowiadała druhna Aleksandra Sozzo. Podharcmistrzyni Anna Kaczmarek – Rusiecka uchyliła obecnym rąbka magii zuchowych pląsów, a podharcmistrzyni Anna Piasecka – Grzegorek skonstruowała z uczestnikami m.in. wzór drużynowego zuchowego.

Energii podczas warsztatów dodały wszystkim zuchowe naleśniki z samym słodkim dobrem 😊, czyli z czekoladowym bądź karmelowym kremem, owocami, bitą śmietaną i płatkami migdałów (każdy z uczestników przyrządził je sobie sam – według własnego uznania).

To była dobra, energiczna sobota 😊, mająca raptem 6 albo 9 lat 😊

W załączeniu kilka zdjęć z warsztatów autorstwa dh Ariany Sozzo i … (mówione szeptem 😊) zaproszenie: następne zajęcia realizowane w ramach projektu KaFKa, odbędą się w lutym 2019r. a dotyczyć będą emisji głosu oraz świadomego nim zarządzania (np. do wydawania skutecznych poleceń lub zbudowania napięcia podczas opowiadania gawędy 😊). Serdecznie zapraszam na lutowe spotkanie 😊

phm. Anna Piasecka – Grzegorek

Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Comments are Closed