XIX Rajd Pierwszej Wiosennej Muchy

Posted by: | Posted on: Luty 7, 2018

     SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   na

    XIX Rajd Pierwszej Wiosennej Muchy

          MUCHA W KRAINIE ŚNIEGU !!!

 

Miejsce:              Puszcza Wkrzańska

Data:                   17-03-2018 (sobota)

Czas trwania:     9.00 – 16.00

Wpisowe:          10,00/os., 1 opiekun na 10 osób–gratis (patrole do 15 osób)

Wiek uczestników: 5 – 13 lat (a nawet 100 lat – jeśli ktoś się lubi bawić!!!)

Organizator:       Hufiec Szczecin ZHP oraz KI Poczta Harcerska Szczecin II

Komendant Rajdu: phm. Joanna Druciarek

 

Razem z naszą bohaterką odwiedzimy tym razem LODOWĄ KRAINĘ. Zmierzymy się z różnymi zagadkami i zadaniami, aby uratować PIERWSZĄ WIOSENNĄ MUCHĘ, uwiezioną w lodzie.

Jeśli Wam się uda, to już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zagościła w Szczecinie WIOSNA!!!

Trasy Rajdu oraz zadania będą zróżnicowane i przygotowane odpowiednio do wieku uczestników w patrolach zuchowych, harcerskich, skautowych i świetlic środowiskowych. Wędrówka będzie przebiegać po oznakowanych szlakach turystycznych Puszczy Wkrzańskiej i zakończy się na MECIE RAJDU – Polanie Harcerskiej.

W ramach wpisowego organizator zapewnia: pamiątkowy znaczek rajdowy, kiełbaskę na ognisko, chlebek, ciepłą herbatę, wodę do picia, materiały programowe podczas zadań na trasie Rajdu, dyplom uczestnictwa oraz niespodziankę dla każdego patrolu.

Zadanie przedrajdowe:

Każdy patrol (drużyna, gromada) jest zobowiązany do wykonania MARZANNY W ZIMOWEJ ODSŁONIE (można wzorować się na bohaterach zimowych baśni czy filmów), która zostanie spalona przy wspólnym ognisku. Marzanna powinna być wykonana z materiałów EKOLOGICZNYCH. Oczywiście zabieramy ze sobą Marzannę na Rajd!!! Dodatkowo minimum 1 osoba z patrolu powinna być przebrana za wiosennego owada!

Zgłoszenia patroli i wpłata wpisowego:

Patrole powinny wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie Hufca Szczecin ZHP i wysłać go na adres mailowy: joanna.druciarek@gmail.com  najpóźniej do dnia 03-03-2018.

Wpisowe należy wpłacić na konto Hufca Szczecin ZHP:

59 1750 0012 0000 0000 3297 3997 najpóźniej do dnia 09-03-2018

z opisem: „Składka zadaniowa – XIX Rajd PWM – nazwa patrolu, Hufiec …. , ilość osób”.

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Comments are Closed