Kolejnych dwóch nowych instruktorów w Hufcu Szczecin

Posted by: | Posted on: Lipiec 15, 2017

Z wielką przyjemnością informujemy, że w czwartek 6 lipca 2017 roku nasz Hufiec zyskał kolejnych dwóch nowych instruktorów: przewodniczkę Hannę Lepieszkiewicz oraz przewodnika Pawła Wosia.

Najpierw w wielkiej tajemnicy na przystanek przy ul. Wszystkich Świętych podjechał stary, czerwony, jednowózkowy tramwaj, z którego wyskoczył hm. Janusz Czyż i porwał oczekującego tam Pawła. W tramwaju stado uradowanych krewnych i znajomych królika śpiewało ulubione piosenki Pawła. W scenerii tramwaju retro, w obecności rodziny, druh Paweł złożył zobowiązanie instruktorskie na ręce swego opiekuna hm. Janusza Czyża. Zaraz po tym przewodnik Paweł Woś rozkazem Komendantki Hufca został mianowany Zastępcą Komendanta Hufca ds. organizacyjnych.

Po krótkiej trasie przebytej starym tramwajem, który starsi wspominali z sentymentem, wszyscy udali się do ogrodu różanego. Tam część harcerzy ustawiło się w szpaler, a każdy trzymał niebieską różę. Niczego nie spodziewająca się Hanna idąc szpalerem zbierała róże i ciepłe słowa dotyczące wejścia na ścieżkę służby instruktorskiej.  W obliczu rodziców i przyjaciół Hanna złożyła zobowiązanie instruktorskie na ręce swego opiekuna hm. Agnieszki Woś.

A potem wszyscy zostali zaproszeni na lody.  🙂

Witamy Was Hanno i Pawle w naszym gronie i życzymy Wam niesłabnącej energii w pracy nad młodzieżą i nad naszym środowiskiem harcerskim.

Czuwaj! phm. Jerzy Ruszała

Comments are Closed