Lekcja historii o wojennym Szczecinie na zbiórce „Zielonych Żabek”

Posted by: | Posted on: Kwiecień 27, 2017

W dniu 27 kwietnia 2017 roku zuchy z 6 Gromady Zuchowej „Zielone Żabki” zwiedzały schron znajdujący się pod dworcem kolejowym Szczecin Główny. Ten ogromny obiekt wojskowy, o powierzchni ponad 3.000 metrów kwadratowych, tworzy labirynt korytarzy i pomieszczeń kryjących w sobie niesamowite historie. Zwiedzając zakamarki schronu zuchy poznały mało znane karty historii wojennego i powojennego Szczecina, które w bardzo przystępny i ciekawy sposób prezentował Pan Jurek – przewodnik po obiekcie. Nie zabrakło też emocji podczas próby całkowitego zaciemnienia na skutek „awarii oświetlenia”. „Zielone Żabki” po raz kolejny udowodniły, że nie straszny im mrok i są zuchami na schwał! Z pewnością jeszcze wrócą do schronu, aby zwiedzić część podziemi dworca, w których znajduje się schron atomowy!

Przygotował: Jerzy Ruszała phm.

1
« 1 z 7 »
Comments are Closed