Zima Odkrywców

Posted by: | Posted on: Marzec 6, 2017

W ostatnim tygodniu lutego 2017 roku odbyło się zimowisko 1 Tanowskiej Drużyny Harcerskiej „Sokoły” pt. „Zima Odkrywców”. Zimowisko rozpoczęło się niczym film Alfreda Hitchcocka – z dużym hukiem. 🙂 Harcerze zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni, w której mogli przenocować (aż 250 metrów po ziemią!). Jedną z największych atrakcji tej kopalni jest 141 metrowa drewniana zjeżdżalnia, po której jak szalone zjeżdżały wszystkie Sokoły. Pod ziemią jest też boisko do koszykówki, co umożliwiło rozegranie podziemnego meczu. Następnie Sokoły w podróży do Harcerskiego Schroniska Głodówka zwiedzili Starówkę Krakowa i oczywiście odwiedzili Smoka Wawelskiego. Był to jednak tylko wstęp do właściwej części zimowiska. Po rozlokowaniu się w cudownym schronisku, z najpiękniejszym widokiem na Tatry, można było zacząć to, po co zjechały tu Sokoły. Wędrówka do Doliny Chochołowskiej i schroniska na jej końcu, nauka jazdy na nartach – wszyscy dali radę (bo Sokoły tak łatwo się nie poddają), poznanie tradycji góralskich, a przede wszystkim odwiedzenie wspólnego grobu Olgi i Andrzeja Małkowskich – założycieli ZHP, to najważniejsze elementy programu zimowiska.

Nie zabrakło też harcerskich uroczystości. Kolejne trzy osoby zostały przyjęte do drużyny, a aż pięciu Sokołów złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Uroczyście także obchodzono Dzień Myśli Braterskiej, rozsyłając kartki do wszystkich zaprzyjaźnionych środowisk harcerskich i przyjaciół drużyny. Nie zabrakło też „wisienki na torcie” – Sokoły załapały się na tłusty czwartek i konkurs jedzenia pączków bez oblizywania się. 🙂
Niestety czas na zimowisku minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domów, jednak z nowym postanowieniem, że za rok znowu będzie „Zima Odkrywców”…

z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!

Drużynowa
pwd. Justyna Maćkowiak

« 1 z 5 »

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Comments are Closed