Informacje innych Hufców

now browsing by category

 
Posted by: | Posted on: Styczeń 21, 2019

49. Rajd Arsenał – ruszyły zgłoszenia

Już po raz 49. Hufiec Warszawa Mokotów zaprasza harcerzy starszych i wędrowników na kolejną edycję Rajdu Arsenał, który odbędzie się w dniach 22-24 marca 2019 roku w Warszawie pod hasłem „Tędy Droga”.

Za wszystkim, co się dzieje, stoi czyjaś decyzja. Za małymi i wielkimi wydarzeniami stoją ludzie, którzy wybierają drogę. Za każdą zmianą stoi człowiek. Co nim kieruje? Co dokładnie jest impulsem do obrania konkretnej ścieżki działania? Jakie decyzje podejmujemy w swoim życiu? Na co mają wpływ nasze wybory? Co zmieniamy w świecie i w nas samych, podążając drogą, którą wybraliśmy?

Podczas wydarzenia nie tylko upamiętnimy 76. Rocznicę Akcji pod Arsenałem, ale również odbędziemy podróż w głąb siebie – odkryjemy drzemiące w nas wartości, które każdego dnia pchają nas do podejmowania określonych decyzji. Jaką drogą kroczymy? Skąd wiemy, że akurat tędy droga? Dlaczego inni wybierają inaczej? Tego dowiemy się już w marcu!

Początek przygody zaczyna się tutaj. Tam dowiecie się więcej o Rajdzie i zgłosicie swój patrol.
Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Listopad 26, 2018

Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”

Idea Kursu Drużynowych Wędrowniczych

Pomysł na Kurs Drużynowych Wędrowniczych jest właściwie bardzo prosty: niech będzie to działanie wędrownicze w praktyce. Chcemy, żeby kurs był wyczynem. Chcemy zmieniać nim świat. Chcemy, idąc za myślą dh. Mirowskiego – kurs przeżywać. Chcemy przekraczać granice – nasze wewnętrzne, ale i zewnętrzne, chociażby państwowe.

W ten sposób powstała idea, aby kurs był zagranicznym obozem wędrownym, przygotowanym wspólnie przez kadrę wraz z uczestnikami, we współpracy ze skautami.

 

Kurs składa się z trzech części.

Pierwsza część będzie obejmowała działania od pierwszego biwaku (18-20 stycznia 2019 r.), poprzez drugi biwak (29-31 marca 2019 r.) aż po główny wyjazd kursowy (majówka). Będzie to czas przeznaczony w dużej mierze na przygotowanie zagranicznego obozu wędrownego w Grecji – bo taką formę przyjmie główny wyjazd. Nie zabraknie jednak także zajęć merytorycznych. W tym czasie chcemy działać jak drużyna wędrownicza – każdy z uczestników będzie miał wpływ na to co robimy,  angażując się w organizację obozu.

Druga część kursu to obóz. Chcemy aby miał formę uwzględniającą wędrówkę, zmienianie świata, a także wymianę myśli i współdziałanie z liderami Greckiej Organizacji Skautowej. Tu także odbędzie się też większość zajęć merytorycznych.

Trzecia część kursu (14-15 czerwca 2019), która będzie biwakiem podsumowującym kurs i kończącym proces kształcenia nowych liderów wędrowniczych.

Wszystkie niezbędne informację na temat kursu znajdują się w Regulaminie.

9 listopada (12:00) rusza Rekrutacja, która potrwa do 6 grudnia 2018 r. (23:59). Przed 24 grudnia br. każdy dowie się czy zakwalifikował się na kurs.

Forma kursu jest ambitna. Wymaga wiele, ale także wiele daje w zamian. Pozwoli poczuć i zrozumieć, kim jest drużynowy wędrowniczy, czym jest drużyna wędrownicza oraz da sporą dawkę inspiracji do tego, jak działać z drużyną w praktyce.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziecie tutaj: http://przekraczajacgranice.zhp.net.pl/

 

W imieniu Komendy Kursu Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając granice”
phm. Małgorzata Pniewska
Hufiec Mińsk Mazowiecki , Chorągiew Mazowiecka

Posted by: | Posted on: Styczeń 20, 2016

KURS PODHARCMISTRZOWSKI „SZEKLA 2016”

„Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach”. Grace Hopper

Cel kursu

  • przygotowanie instruktora do zdobycia stopnia podharcmistrza
  • przygotowanie do prowadzenia i pracy w zespołach instruktorskich

Organizator

Chorągwiany Zespół Kadry Kształcącej „KOMPAS” Read More …

Posted by: | Posted on: Listopad 20, 2015

Namiestnictwo Starszoharcerskie i Wędrownicze Hufca Szczecin-Pogodno zaprasza na GRĘ TERENOWĄ

Druhny i druhowie, chłopcy i dziewczęta. Zapraszamy wszystkich harcerzy starszych oraz wędrowników na Polową Zbiórkę Mikołajkową. Na Jasnych Błoniach, niedaleko biura KCh zostanie rozegrana gra terenowa „Przejmij Flagę” na zmodyfikowanych świątecznych zasadach. 6.12.15r. godzina 10.00, koniec około 11.00.

Osoba kontaktowa: phm. Marek Izraelski