Informacje

now browsing by category

 
Posted by: | Posted on: Listopad 13, 2018

Harmonogram Pracy Programowej Hufca ZHP Szczecin na lata 2018/2019

Drodzy harcerze i instruktorzy Hufca Szczecin,

Został opublikowany Harmonogram Pracy na bieżące lata.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Komenda Hufca Szczecin

 

Harmonogram Pracy Programowej Hufca ZHP Szczecin na rok harcerski 2018-2019
36.5 KiB
42 Downloads
Szczegóły
Posted by: | Posted on: Listopad 7, 2018

Seminarium harcerskie pt. „Ojcowie Niepodległości”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu seminarium harcerskie, tym razem pt. „Ojcowie Niepodległości”. Instytut Pamięci Narodowej przekaże pakiety edukacyjne i wspólnie zastanowimy się nad wykorzystaniem jego elementów w szykowanej grę historycznej.

 

Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w siedzibie IPN przy ul. Janickiego 30 w Szczecinie.

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu w Oddziale IPN.

e-mail: zofia.fenrych@ipn.gov.pl
www.szczecin.ipn.gov.pl  
Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Listopad 4, 2018

Harmonogram szkoleń hufca na rok harcerski 2018/2019

W związku z ustaleniem hufcowych propozycji szkoleń opracowanych przez HZKK na rok 2018/2019 Komenda Hufca Szczecin ZHP wprowadza Harmonogram szkoleń hufca na rok harcerski 2018/2019.

Szczegóły Harmonogramu zawiera załącznik do Uchwały nr 1/10/2018 Komendy Hufca Szczecin.

 

Posted by: | Posted on: Październik 23, 2018

8. GZ „Wesołe Kasztaniaki” powoli kończy okres próby

Na zbiórce 18.10.2018 roku 8. Gromada Zuchowa gościła druha przewodnika Pawła – Zastępcę Komendanta Hufca, który przyszedł zobaczyć jak to wesołe są Kasztaniaki i jak to one spędzają czas na zbiórkach.
Sama zbiórka poświęcona była trzeciemu punktowi Prawa Zucha – „Zuch mówi prawdę”. Przytoczyliśmy sobie parę przykładów postaci z bajek, które do tego punktu nawiązują, poruszyliśmy temat prawdy i kłamstwa oraz dowiedzieliśmy się, że fantazjowanie to niekoniecznie mówienie nieprawdy!
Również i na tej zbiórce nasza polana zuchowa wypełniła się dźwiękami fantazyjnej piosenki. Popląsaliśmy oraz pograliśmy w grę z podziałem na szóstki, a później wróciliśmy do szkoły straszliwie ciemnym lasem (ale nikt się nie bał, bo przecież zuch jest dzielny!)

Miło nam ogłosić, że 8. Gromada Zuchowa „Wesołe Kasztaniaki” pozytywnie kończy swój okres próby, rośnie w siłę i na stałe wpisze się w życie środowiska Hufca Szczecin ZHP 🙂

« 1 z 5 »

Przygotował: dh. Szymon Ruszała

foto: Grażyna Ruszała i Szymon Ruszała

Posted by: | Posted on: Październik 23, 2018

6. GZ brała udział w projekcie pt. Codziennie Polskę tworzyMy

Na zakończenie projektu Gromada otrzymała oficjalne podziękowanie i pamiątkową fotkę z Piotrem Krzystkiem – Prezydentem Miasta Szczecina 🙂

Read More …

Posted by: | Posted on: Październik 22, 2018

Codziennie Polskę tworzyMy

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Październik 19, 2018

Konsultacje „Instrukcji gromady, drużyny, kręgu i klubu specjalnościowego”

kontur dwóch twarzy i kręgi wymiany myśliDruhny i Druhowie, na wniosek instruktorów Wydziału Wsparcia Specjalnościowego GK ZHP zespół ds „opcji zero”opracował projekt zmiany obowiązującej Instrukcji gromady, drużyny, kręgu i klubu specjalnościowego, zmieniający zasady funkcjonowania jednostek specjalnościowych (punkty 55-69). Zainteresowanych członków kadry ZHP pracujących bezpośrednio lub pośrednio z gromadami i drużynami zapraszamy do przesyłania swych uwag.

Ponieważ treść obowiązującej Instrukcji ma już 2,5 roku, zespół „opcji zero” zaprasza także do nadsyłania wszelkich innych uwag dotyczących przyjętych w niej rozwiązań oraz jej funkcjonowania w praktyce.

„Opcja zero” deklaruje, że wszystkie uwagi rozważymy i do każdej się odniesie. Jeśli jedna ankieta nie pomieści Twoich uwag, wypełnij ją drugi raz – Twoje odpowiedzi zostaną połączone ręcznie.

Prosimy o przesyłanie uwag do dnia 28 października 2018 r. włącznie.

Ankieta za pośrednictwem której możecie zgłaszać uwagi i propozycje zmian.

Treść instrukcji ze zmianami.

 

Przygotował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Październik 8, 2018

Zobowiązanie Instruktorskie druhny Alicji

W niedzielę 30 września 2018 roku Zobowiązanie Instruktorskie złożyła druhna Alicja Oślizło, przyboczna w 64 ODSH „Cień”. Uroczystość odbyła się na wieży katedry szczecińskiej w obecności rodziców, instruktorów, harcerzy i przyjaciół. Zobowiązanie odebrał opiekun próby – harcmistrz Mirosław Namiotko. Witamy Alę w gronie instruktorów Hufca Szczecin i życzymy wspaniałej instruktorskiej przygody!

« 2 z 5 »

foto Małgorzata Bojarun

Przygotował: phm. Jędrzej Namiotko

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

 

Posted by: | Posted on: Październik 4, 2018

Jesienne Spotkania ze Specjalnościami w Chorągwi Zachodniopomorskiej

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych szefów jednostek i starszyznę Hufca na 3. edycję Jesiennych Spotkań ze Specjalnościami.

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę ze specjalnościami lub prowadzicie już drużynę specjalnościową i szukacie nowych propozycji programowych, ciekawych kontaktów oraz nowych możliwości – to spotkanie dokładnie dla Was!

  • Spotkanie odbędzie się w Budynku Komendy Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przy ulicy Ogińskiego 15 w Szczecinie w dniu 27.10.2018 r.
  • Rozpocznie się o godzinie 10:00, a zakończy w okolicach 17:30. Organizator zapewnia uczestnikom ciepły posiłek obiadowy.
  • Składka zadaniowa to 5zł.

Szczegóły pod adresem: http://zachpom.zhp.pl/jesienne-spotkania-z-specjalnosciami/

Komenda Hufca Szczecin

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Wrzesień 3, 2018

Nowe instrukcje GK ZHP w zakresie tworzenia i działania gromad, drużyn i kręgów!

Jak informuje Członkini Rady Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP – phm. Anna Piasecka-Grzegorek na stronie internetowej ZHP opublikowano Uchwałę Głównej Kwatery ZHP nr 23/2018 z dnia 31 sierpnia 2018 r. w sprawie zatwierdzenia Instrukcji tworzenia i działania gromady, drużyny, kręgu i klubu specjalnościowego. Uchwała wprowadza m.in. nowe deklaracje członkowskie, deklaracje drużynowych, oraz oświadczenia rodziców Nieprzetartego Szlaku.

Nowe zasady obowiązują od 31 sierpnia 2018 roku i wprowadzają bardzo ważne klauzule odnoszące się do specyfiki działalności harcerskiej oraz do przepisów związanych z ochroną danych osobowych. Dlatego szefowie wszystkich jednostek Hufca powinni niezwłocznie się z nimi zapoznać i dochować formalności zaraz po rozpoczęciu nowego roku harcerskiego.

Uchwałę oraz związane z nią załączniki można znaleźć na stronie https://dokumenty.zhp.pl/uchwala-glownej-kwatery-zhp-nr-23-2018-31-sierpnia-2018-r-sprawie-zatwierdzenia-instrukcji-tworzenia-dzialania-gromady-druzyny-kregu-klubu-specjalnosciowego/

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała