Brak kategorii

now browsing by category

 
Posted by: | Posted on: Październik 29, 2018

Rozkaz L.11/2018 z dnia 20 października 2018 roku

 Rozkaz L.11/2018 z dnia 20 października 2018 roku

Read More …

Posted by: | Posted on: Sierpień 24, 2018

6 Drużyna Harcerska „Zielone Wilki” bierze udział w realizacji projektu

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Czerwiec 14, 2018

Apel Hufca Szczecin ZHP

Posted by: | Posted on: Listopad 3, 2017

Niepodległość na maszt

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Wrzesień 7, 2017

Rozkaz L 17/2017 z dnia 6 września 2017 r.

 Rozkaz L 17/2017 z dnia 6 września 2017 roku

Read More …

Posted by: | Posted on: Lipiec 3, 2017

Rozkaz L 14/2017 z dnia 2 lipca 2017

 Rozkaz L 14/2017 z dnia 2 lipca 2017

Read More …

Posted by: | Posted on: Czerwiec 19, 2017

Impreza miejska „Pod Platanami” ‚2017

Na imprezie miejskiej „Pod Platanami” w dniu 18 czerwca 2017, na Jasnych Błoniach w Szczecinie, zostało ustawione wielkie stoisko promujące harcerstwo naszej Chorągwi. Odpowiedzialnymi za całe stoisko byli harcerze z nowego Hufca Police, ale swój stolik z ulotkami i zadaniami z szyfrowania miał również nasz Hufiec. Dzielne harcerki uczyły dzieci podstaw szyfrowania a rodzicom wręczano ulotki Hufca. Zainteresowanie było duże! Swoje stoiska miała również: Poczta Harcerska Szczecin II, 1 TDH „Sokoły” z Polic z rękodziełem wytwórczym biżuterii, były także puzzle z patyczków i pocztówek w wykonaniu instruktorów z Hufca Szczecin-Pogodno, wspaniałe rzeźby i dzieła z korzenioplastyki druha Mariana  i druhny Oli, ale przede wszystkim ognisko i smażenie jajka sadzonego oraz pieczenie podpłomyków. Krąg K2 zorganizował tez prelekcje multimedialne w drugim namiocie. Druhna Danusia z naszego środowiska Seniorów zaprezentowała kronikę i dzieliła się wieloma cennymi wspomnieniami. Można było też zrobić sobie wesołą fotkę w planszy z wyciętymi buźkami. Wszystko poszło dobrze, bo otrzymaliśmy wiele pochwał od organizatorów Imprezy. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko oraz wszystkim, którzy włożyli swoją pracę! Czuwaj!

Posted by: | Posted on: Marzec 28, 2017

XXIII Rajd Gryf

info-gryf-23XXIII Rajd Gryf to harcerskie spotkanie jednostek harcerskich Hufca ZHP Szczecin i innych chętnych środowisk.
W tym roku Rajd będzie miał formułę jednodniową i jego głównym założeniem będzie realizacja kilku wymagań na sprawność bohatera hufca: „Pierwszych Szczecińskich Harcerzy”.
Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy oraz seniorzy będą realizowali zadania związane z historią harcerstwa w Szczecinie na czterech trasach dostosowanych do pionów metodycznych:
– trasa zuchowa
– trasa harcerska
– trasa starszoharcerska i wędrownicza
– trasa seniorów
Jednostki harcerskie startujące w rajdzie będą stanowić jednocześnie patrole rajdowe.
Rajd odbędzie się 22 kwietnia i zakończy się wspólnym apelem o godzinie 17.00 na Jasnych Błoniach.

Udział w Rajdzie obejmuje:
– przejście trasy rajdu i wykonanie zadań rajdowych,
– udział w apelu końcowym,
Organizatorem Rajdu jest Komenda Hufca ZHP Szczecin.
Komenda Rajdu:
hm. Piotr Tomaszewski – komendant
phm. Anna Kaczmarek Rusiecka – szef trasy zuchowej
phm. Krzysztof KOGUT – szef trasy harcerskiej
pwd. Radosław BAGIŃSKI – szef trasy starszoharcerskiej i wędrowniczej
hm. Danuta Marciszewska – szef trasy seniorów

Szczegółowe informacje i regulamin rajdu można otrzymać wysyłając e-maila na hufiec@szczecin.zhp.pl lub do Komendanta Rajdu : tomaszewski.p@szczecin.zhp.pl lub tu /pobierz/

Posted by: | Posted on: Marzec 6, 2017

Zima Odkrywców

W ostatnim tygodniu lutego 2017 roku odbyło się zimowisko 1 Tanowskiej Drużyny Harcerskiej „Sokoły” pt. „Zima Odkrywców”. Zimowisko rozpoczęło się niczym film Alfreda Hitchcocka – z dużym hukiem. 🙂 Harcerze zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni, w której mogli przenocować (aż 250 metrów po ziemią!). Jedną z największych atrakcji tej kopalni jest 141 metrowa drewniana zjeżdżalnia, po której jak szalone zjeżdżały wszystkie Sokoły. Pod ziemią jest też boisko do koszykówki, co umożliwiło rozegranie podziemnego meczu. Następnie Sokoły w podróży do Harcerskiego Schroniska Głodówka zwiedzili Starówkę Krakowa i oczywiście odwiedzili Smoka Wawelskiego. Był to jednak tylko wstęp do właściwej części zimowiska. Po rozlokowaniu się w cudownym schronisku, z najpiękniejszym widokiem na Tatry, można było zacząć to, po co zjechały tu Sokoły. Wędrówka do Doliny Chochołowskiej i schroniska na jej końcu, nauka jazdy na nartach – wszyscy dali radę (bo Sokoły tak łatwo się nie poddają), poznanie tradycji góralskich, a przede wszystkim odwiedzenie wspólnego grobu Olgi i Andrzeja Małkowskich – założycieli ZHP, to najważniejsze elementy programu zimowiska.

Nie zabrakło też harcerskich uroczystości. Kolejne trzy osoby zostały przyjęte do drużyny, a aż pięciu Sokołów złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Uroczyście także obchodzono Dzień Myśli Braterskiej, rozsyłając kartki do wszystkich zaprzyjaźnionych środowisk harcerskich i przyjaciół drużyny. Nie zabrakło też „wisienki na torcie” – Sokoły załapały się na tłusty czwartek i konkurs jedzenia pączków bez oblizywania się. 🙂
Niestety czas na zimowisku minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domów, jednak z nowym postanowieniem, że za rok znowu będzie „Zima Odkrywców”…

z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!

Drużynowa
pwd. Justyna Maćkowiak

« 1 z 5 »

Opublikował: phm. Jerzy Ruszała

Posted by: | Posted on: Luty 27, 2017

Ważna odprawa Komendy Hufca z Kadrą Hufca Szczecin

board-1647328_1920Druhny i druhowie,

serdecznie przypominamy, iż 2 marca 2017 (czwartek) o 19:00 w harcówce Hufca przy ul. Ogińskiego 15 odbędzie się kolejna Odprawa KH z kadrą Hufca Szczecin. Tematem przewodnim odprawy będą zmiany zasad finansowania ZHP, Chorągwi Zachodniopomorskiej i Hufca Szczecin oraz ewaluacja Systemu Pracy z Kadrą. Ponieważ zmiany te wejdą w życie od nowego roku szkolnego i co ważne –  w istotny sposób zmieniają dotychczasowe standardy i gospodarkę majątkowo-finansową wszystkich jednostek organizacyjnych Hufca – zachęcamy wszystkich drużynowych, przybocznych i zainteresowanych instruktorów do udziału w tej odprawie.

Przygotował: phm. Jerzy Ruszała