Archives

now browsing by author

Posted by: | Posted on: Lipiec 19, 2019

6. Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej „BRZASK”

Kolejna dobra wiadomość.

Jak co roku Komendantka Chorągwi Zachodniopomorskiej obejmuje honorowym patronatem nasz Festiwal.

Posted by: | Posted on: Lipiec 19, 2019

6. Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej „BRZASK”

Niezmiernie miło Nam poinformować Was wszystkich, że nasz Festiwal otrzymał Mecenat Miasta Szczecin

Posted by: | Posted on: Styczeń 31, 2019

Przeglądu Piosenki Zapomnianej „Dziady”

Droga druhno, drogi druhu!

• Czy nie zdarzyło Wam się usłyszeć kiedyś piosenkę, która na zawsze zapadła Wam w pamięć, ale z czasem przestała być już grana przy ogniskach i popadła w niepamięć?
  • Czy nie jesteście ciekawi jak brzmiały największe „szlagiery obozowe” w latach, gdy nie byliście jeszcze nawet zuchami?
  • Czy nie czujecie, że powtarzamy wciąż te same utwory i chętnie oderwalibyście się od dzisiejszej „listy przebojów”?

Nasi najlepsi instruktorzy i instruktorki oraz starszyzna harcerska może mieć dla Was alternatywę. Wybierzmy się razem z nimi w podróż do przeszłości i przeżyjmy z nimi jeszcze raz najważniejsze muzyczne chwile w ich życiu!

Drodzy instruktorzy i starszyzno!

• Czy nie macie wrażenia, że brakuje okazji do wymiany doświadczeń muzycznych między Wami, a nowym pokoleniem harcerzy?
  • Czy na Waszym harcerskim szlaku nie pojawiła się taka piosenka, która – nie bójmy się przyznać – sprawiła że w ogóle sięgnęliście po gitarę?
  • Czy nie chcielibyście zabrać w niepowtarzalną podróż do tajemniczego świata nieznanej, zapomnianej muzyki z przeszłości najmłodszych harcerzy i przyszłych instruktorów by pokazać im jako drzewiej bywało?

Niech młode pokolenie harcerzy doświadczy tego, że o przeszłości warto pamiętać. Dajmy sobie okazję do pięknego ukłonu dla naszych wspomnień i jednocześnie zagrajmy dla harcerzy dobry koncert, do którego będą wracać pamięcią przez następne lata!

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy na pierwszą edycję Przeglądu Piosenki Zapomnianej „Dziady” – jedynego przeglądu, który przeniesie nas wszystkich w przeszłość i pozwoli ją przeżyć jeszcze raz.

• Termin przeglądu: 23. lutego 2019r. (sobota), godz. 13:30 – 15:30.
  • Termin zgłoszeń: 31. stycznia – 15. lutego 2019r
  • Miejsce przeglądu: Teatr Lalek PLECIUGA przy Placu Teatralnym 1 w Szczecinie, sala kameralna.

Zapraszam w imieniu swoim oraz komendy Hufca Szczecin

pwd. Paweł Woś

Karta Zgloszenia Dziady
Karta_zgloszenia_Dziady.doc
94.0 KiB
110 Downloads

Posted by: | Posted on: Styczeń 2, 2019

Kurs Zastępowych – Brzaskowa Akcja Szkoleniowa

Zapraszamy na Kurs Zastępowych w ramach Brzaskowej Akcji Szkoleniowej, który odbędzie się w terminie: 8-10.02.2019 oraz 22-24.02.2019 w budynku Chorągwi Zachodniopomorskiej w Szczecinie.

Warunki przyjęcia na kurs:

– wiek 11-14 lat,

– złożone przyrzeczenie harcerskie,

– opłacone składki członkowskie,

– pełne umundurowanie.

Organizator zapewnia:

– ciepły obiad na każdym biwaku (w sobotę),

– nocleg na materacach,

– sprzęt niezbędny do zajęć,

– program,

– pamiątki kursowe

Ankietę w formie zdjęcia bądź skanu należy przesłać na adres: k.czepolkowska@gmail.com najpóźniej do 21 stycznia.

Koszt: 60 zł (numer konta podane zostanie w mailu potwierdzającym przyjęcie na kurs)

Maksymalna ilość uczestników: 20.

W razie wątpliwości bądź pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 781-163-016 (komendant kursu) lub pod adresem e-mail: k.czepolkowska@gmail.com

Czuwaj!

Phm. Katarzyna Czepółkowska

Komendant Brzaskowej Akcji Szkoleniowej

Ankieta-uczestnika-BAS
Ankieta-uczestnika-BAS.doc
41.5 KiB
134 Downloads
Posted by: | Posted on: Grudzień 30, 2018

Kapituła Stopni Wędrowniczych

Czuwaj!

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych zdobywaniem stopni wędrowniczych na podstronę Kapituła Stopni Wędrowniczych

pwd. Damian Jabłonowski

Posted by: | Posted on: Grudzień 17, 2018

5 Festiwal Piosenki Harcerskiej BRZASK 2018 – ZDJĘCIA

Długo wyczekiwane zdjęcia, jedyne w swoim rodzaju.

Serdecznie dziękujemy naszemu fotografowi Szymonowi za czas i włożoną pracę w jakże wspaniałe fotografie.

Zapraszamy do oglądania galerii(link poniżej):

5 Festiwal Piosenki Harcerskiej BRZASK

Oczywiście polecamy naszego druha Szymona i jego stronę: Szymon Pater Fotografia

Komenda Hufca

Posted by: | Posted on: Grudzień 17, 2018

A na Wigilii Instruktorskiej było jak w Niebie…

Serdecznie dziękujemy wszystkim harcerzom i instruktorom za przybycie i udział w Wigilii.

Komenda Hufca