Archives

now browsing by author

 
Posted by: | Posted on: Kwiecień 14, 2017

Rozkaz L 10/2017

Rozkaz L 10/2017 z dnia 13 kwietnia 2017

Read More …

Posted by: | Posted on: Kwiecień 14, 2017

Rozkaz LS 1/2017

Rozkaz LS 1/2017 z dnia 13 kwietnia 2017

Read More …

Posted by: | Posted on: Kwiecień 4, 2017

Rozkaz L 9/2017

Rozkaz L 9/2017 z dnia 4 kwietnia 2017

Read More …

Posted by: | Posted on: Marzec 29, 2017

Rozkaz L 8/2017

Rozkaz L 8/2017 z dnia 29 marca 2017

Read More …

Posted by: | Posted on: Marzec 28, 2017

XXIII Rajd Gryf

info-gryf-23XXIII Rajd Gryf to harcerskie spotkanie jednostek harcerskich Hufca ZHP Szczecin i innych chętnych środowisk.
W tym roku Rajd będzie miał formułę jednodniową i jego głównym założeniem będzie realizacja kilku wymagań na sprawność bohatera hufca: „Pierwszych Szczecińskich Harcerzy”.
Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy oraz seniorzy będą realizowali zadania związane z historią harcerstwa w Szczecinie na czterech trasach dostosowanych do pionów metodycznych:
– trasa zuchowa
– trasa harcerska
– trasa starszoharcerska i wędrownicza
– trasa seniorów
Jednostki harcerskie startujące w rajdzie będą stanowić jednocześnie patrole rajdowe.
Rajd odbędzie się 22 kwietnia i zakończy się wspólnym apelem o godzinie 17.00 na Jasnych Błoniach.

Udział w Rajdzie obejmuje:
– przejście trasy rajdu i wykonanie zadań rajdowych,
– udział w apelu końcowym,
Organizatorem Rajdu jest Komenda Hufca ZHP Szczecin.
Komenda Rajdu:
hm. Piotr Tomaszewski – komendant
phm. Anna Kaczmarek Rusiecka – szef trasy zuchowej
phm. Krzysztof KOGUT – szef trasy harcerskiej
pwd. Radosław BAGIŃSKI – szef trasy starszoharcerskiej i wędrowniczej
hm. Danuta Marciszewska – szef trasy seniorów

Szczegółowe informacje i regulamin rajdu można otrzymać wysyłając e-maila na hufiec@szczecin.zhp.pl lub do Komendanta Rajdu : tomaszewski.p@szczecin.zhp.pl lub tu /pobierz/

Posted by: | Posted on: Marzec 23, 2017

Rozkaz L 7/2017

Rozkaz L 7/2017 z dnia 23 marca 2017

Read More …

Posted by: | Posted on: Marzec 23, 2017

Skandynawskie ABC!

skandynawskie-abc

Czy wiesz skąd pochodzi Święty Mikołaj albo jak nazywał się tata Muminka? Chcesz zawiesić swoją tarczę na potężnym drakkarze? Czy podołasz próbom prawdziwego Wikinga i zdobędziesz komplet run Odyna?

Zapraszamy na grę miejską
Skandynawskie ABC!

Zadaniem uczestników jest wykonać zadania związane z kulturą, kuchnią, zwyczajami, tradycją, krajobrazem i mitologią krajów skandynawskich. Zadania będą znajdować się w charakterystycznych punktach w centrum Szczecina. Miejsca te należy odnaleźć zgodnie z otrzymaną mapą.

 

 

Na każdym punkcie znajdować się będzie postać charakterystyczna dla kultury Skandynawskiej, która wyjaśni na czym polega zadanie i przekaże ciekawostki związane z tematyką swojego punktu. Za wykonanie zadań patrol otrzyma 10 run, po jednej za każde wyzwanie, oznaczające walory prawdziwego Wikinga.

Organizator: Hufiec Szczecin ZHP

Koordynator: pwd. Patrycja Banaś

Termin: 1. kwietnia 2017r

Rozpoczęcie: godz. 10:00, Biuro Hufca Szczecin ZHP, ul. Ogińskiego 15 w Szczecinie

Zakończenie: godz. 14:00, o godz. 13:30 podsumowanie gry na punkcie końcowym, Jasne Błonia

Patrole: 2-6 osób w dowolnym wieku

Zgłoszenia: drogą internetową przez adres e-mail lub fanpage na portalu Facebook i, w ostateczności, w dniu gry do godziny 11:00 w Biurze Hufca Szczecin. W zgłoszeniu uczestnicy podają nazwę patrolu i ilość osób.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

https://forms.office.com/PagesResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzYZfq9inm7NNoByYbS9GA5VUODBHUFNJUkNONlcxQVE1Q04yRFI2WVFMMS4u

EMAIL: biuro@zhp.szczecin.pl

FACEBOOK: https://www.facebook.com/skandynawskieabc/

Posted by: | Posted on: Marzec 23, 2017

Święto druhny Krysi !!!!!

baner Krysia 50 lat.cdr

 

Instruktorzy Hufca Szczecin ZHP zapraszają na świętowanie razem z naszą Druhną hm. Krysią Czerwińską-Twarowską 50-lecia jej służby instruktorskiej.

Impreza ma charakter otwarty i odbędzie się dnia 01.04.2017 w Nowym Warpnie.

Harmonogram imprezy:

10:00-11:00 Msza św. w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny

11:00-12:00 Spotkanie z władzami miasta w Ratuszu

12:00-12:30 Spacer Promenadą w kierunku Kortu Tenisowego

12:30-14:00 Koncert

14:00-15:00 Poczęstunek

Czuwaj! phm. Agnieszka Woś

Posted by: | Posted on: Marzec 23, 2017

„Mucha na krańcu świata”

W ten sobotni, jeszcze zimowy i baaaardzo deszczowy poranek 18.03.2017 , zuchy i harcerze Hufca Szczecin i Hufca Pogodno, postanowili wybrać się na Rajd Pierwszej Wiosennej Muchy, żeby poszukać w lesie budzącej się po długiej zimie Wiosny.

Na 4 różnych trasach, przygotowanych przez dh. Bociana ( KI PH Szczecin II), czekały na nich ukryte Muchy Plujki, które należało odnaleźć i przynieść na Metę Rajdu – Muszą Polanę oraz siedem światowych zadań do wykonania podczas przejścia.
Na starcie każdy patrol otrzymał surowe jajko, które miał po drodze przeobrazić w owada i oczywiście w całości donieść na metę.

I tu, na zmoknięte, lecz zadowolone muchy, pszczółki i biedronki, czekało ognisko, kulinarna ekipa (KI PH Szczecin II) z  kiełbaskami, chlebkiem i wodą oraz Tercet Gitarowy (dh. Piotr – BZC, dh. Jerzy & dh. Wojtek – Potencjometr Artystyczny), który umilał czas wiosenną piosenką.

Ponieważ tegoroczne hasło rajdu to „Mucha na krańcu świata”, na Muszą Polanę przybyły Owady ( instruktorzy KI PH Szczecin II oraz Potencjometru Artystycznego)  z różnych stron świata i przygotowały dla uczestników regionalne zadania sprawnościowo-zręcznościowe.

W lesie ukryta czekała Afrykańska Mrówka, którą trzeba było podejść skrycie. Ślimak z Laponii na nartach i jego pomocnica Zielona Gąsienica na szczudłach bardzo chcieli dostać się do Św. Mikołaja. Hiszpańska piękna Ważka rozłożyła swoje kolorowe wachlarze. Meksykańska Biedroneczka w kolorowym ponczo i sombrero oraz jej pszczółkowy pomocnik, zgubili kropki z kapelusza, a Japońska Gejsza Stonoga ze swoim Samurajem, nie mogła doliczyć się swoich japonek i plątały jej się nóżki. Nasza ciocia Trzmielinka, z kolei, rozłożyła kolorową mapę Świata i nie mogła się zdecydować do jakiego kraju wybierze się na wakacje.

Po Wielkim Sądzie nad Zimą (sędzia – dh. Piotr z Bractwa Zawiszy Czarnego), wszystkie kolorowe Marzanny, które przyleciały do nas z różnych krajów, zostały spalone, na znak kończącej się Zimy, przy dźwiękach 3 gitar oraz wiosennych trelach….

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wrócili do swych domów zadowoleni i zdrowi!!!

Do zobaczenia znów za rok!!!!

Pierwsza Wiosenna Mucha

P3180179
« 1 z 14 »
Posted by: | Posted on: Marzec 21, 2017

Spotkanie instruktorów przed XIX Zjazdem ZHP – odwołane

wyboryCzuwaj!

Druhna hm.Agnieszka Kępa – Delegat Hufca Szczecin i Hufca Szczecin-Pogodno na Zjazd ZHP bardzo przeprasza, ale ze względów osobistych musi odwołać spotkanie z dnia 25 marca 2017r.